Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ознаки проблем з паливною системою і діагностика
Різні елементи конструкції двигуна мають вкрай високу чутливість до забруднення. Найбільш чутливими деталями можна назвати форсунки, що вимагають періодичних промивок при використанні палива поганої якості. Першою ознакою появи засмічень в паливній системі є відхилення в роботі мотора. Найчастіше вони виражаються в зменшенні потужності двигуна, появі сторонніх звуків і скруті пуску.
Причиною проблем може виступати засмічення фільтрів або системи подачі палива. Виявлення проблем проводять наступним чином. Діагностика системи подачі палива - використовуються спеціальні набори для діагностики механізмів подачі палива. Вони дозволяють визначити прохідність окремих деталей і ділянок системи за допомогою манометра і перехідників для підключення топливопроводов. Ще здійснюється діагностика фільтрів. В даному випадку використовується спеціальний, підключений до рампи манометр.
Якщо манометри показують низький тиск при нормально працюючому насосі, очевидно наявність забруднення. Після діагностики фахівці усувають проблему. При забрудненні фільтра - це заміна деталі на нову. При засміченні системи подачі палива - промивка. Відзначимо також, що часто ці дві проблеми зустрічаються одночасно, внаслідок чого необхідна як заміна фільтра, так і промивка.
Способи очищення
Очищення паливної системи найчастіше проводиться з використанням спеціальних рідин. При цьому існує кілька способів їх застосування:
- без розбирання мотора. Найпоширеніший варіант. Застосовуються спеціальні установки, які можуть бути портативними і стаціонарними. До входу паливної рамки підключається нагнітальний шланг стенду, після чого з бачка впорскується очищає рідина. При підключенні установки для промивки може застосовуватися один з двох варіантів: одноконтурний - промиваються тільки форсунки, так як шланг стенду підключається тільки до нагнетательной частини системи; двоконтурний - установка підключається як до зливного, так і до нагнетательному топливопроводам. В цьому випадку промивається практично вся паливна система;
- вручну. Система розбирається на запчастини і промивається спеціальними розчинниками. При наявності досвіду цю процедуру можна виконати повністю самостійно. Проте потрібні акуратність і уважність;
- ультразвукова установка. Форсунки поміщають в ванночку, заповнену спеціальним розчинником і оснащену механізмом ультразвукового випромінювання. При цьому на форсунки періодично посилають сигнали для відкриття-закриття клапана.
- Щоб витрачати менше часу на промивку, досить купити в інтернет-магазині Automaslo відповідну автохімію і вирішити проблему максимально швидко і ефективно.
Профілактика забруднення
Щоб запобігти забрудненню, в паливний бак заливають рідину для промивання. Однак цей метод доцільно використовувати тільки на новому або недавно промитому автомобілі. В іншому випадку ці миючі засоби можуть змити забруднення і, крім фільтра, воно заб'є весь механізм подачі взагалі і форсунки зокрема. Щоб це виправити, потрібен складний і дорогий ремонт, що включає повне розбирання всієї системи, подальшу промивку деталей і заміну поламаних запчастин на аналоги.
Вимоги до профілактики::
- якщо ваш автомобіль новий - кожні 7 тис.км;
- якщо у автомобіля великий пробіг і (або) ви використовуєте не самий якісний бензин - кожні 20 тис.км;
- якщо ви використовує бензин Євро-стандарту - кожні 30 тис.км.
Також варто заправлятися виключно на перевірених АЗС. Це дозволить уникнути забрудненого бензину.